2021 року в нашій країні було продано понад 100 тисяч нових автомобілів. Проте економічна криза, пов'язана із вторгненням російських окупантів, значно вплинула на купівельну спроможність українців. Багато автолюбителів приймають рішення відкласти придбання нового авто до кращих часів, що пов'язано з поточним курсом валют, а відповідно - з підвищенням цін на запчастини та ремонт машини. Автострахування - ще одна стаття витрат, яка може вдарити по гаманцю. Звичайно, залишається варіант взяти авто в кредит, але він може бути пов'язаний з бюрократичними зволіканнями, фінмоніторингом, прихованими платежами та значною переплатою.

Проте рішення є. Українці починають освоювати нову форму володіння транспортними засобами – тепер автомобілі доступні за підпискою. Детальніше про послугу — у нашій статті.

Що таке авто за підписцою?

Авто за підпискою: розбираємось в суті послуги

Сервіси car subscription з'явилися у 2016 році та швидко завоювали популярність на ринках США та країн Євросоюзу. Наразі автомобілі за підпискою доступні і мешканцям нашої країни. Компанії пропонують нову для українців послугу — довгострокову оренду із можливістю заміни транспортного засобу. Суть такої співпраці полягає в наступному: клієнт сплачує реєстрацію та робить щомісячні внески. Натомість він отримує у тимчасове користування будь-який транспортний засіб з автопарку компанії на вибір: клас авто залежить від вартості тарифу.

оформити ОСАГО

Під час укладання договору компанія запитує дані клієнта, включаючи кредитну історію та водійський стаж. Стандартно потрібно пред'явити паспорт, ідентифікаційний код та посвідчення водія. Співробітники сервісу перевіряють інформацію, і відразу після цього користувач може сідати за кермо. Термін договору у середньому становить від 6 місяців до 3 років.

Спослуги пропонують різні тарифні плани і беруть на себе більшу частину витрат. Список послуг може включати:

  • реєстрацію авто та сплату податків (у тому числі на розкіш);
  • оплату до Пенсійного фонду
  • оформлення полісів ОСАЦВ та КАСКО;
  • пріоритетне технічне обслуговування у разі проблем на трасі;
  • змінний комплект гуми та надання місця для її зберігання;
  • шиномонтаж;
  • гарантійний ремонт;
  • миття автомобіля;
  • "авто на заміну" при необхідності і багато іншого.

Таким чином, автоаматор отримує машину у своє розпорядження, позбавляючись багатьох турбот, пов'язаних з її оформленням та експлуатацією. За бажанням новий власник може підвищити або знизити клас авто. Оплачувати доведеться лише паливо та паркомісце.

Що входить у послуги - авто за підпискою

Чи є мінуси?

Якщо порівнювати передплату на авто з кредитом під 0% або орендою, «виграє» перший варіант. Оформляючи передплату, клієнт позбавляється необхідності вивчати формальності і робити великі інвестиції. При цьому автоаматор отримує можливість користуватися новим авто (для порівняння, в оренду найчастіше пропонуються б/в моделі) і припинити підписку будь-якої миті. Ще один нюанс - схвалюючи кредит онлайн на банківську картку, фінустанова перебирає лише «грошову» частина питання. Абсолютно інакша справа з підписними сервісами, які надають послуги асистансу в період експлуатації машини і не змушують клієнта чекати страхових виплат у разі ДТП.

Єдиний недолік оформлення авто за підпискою - після закінчення терміну договору авто необхідно повернути, заплативши за тимчасове користування часом до третини ринкової вартості в залежності від моделі. Але й у цьому випадку ситуацію можна змінити. Деякі сервіси надають можливість отримати своєрідний "кешбек" - викупити автомобіль після закінчення терміну підписки вже з урахуванням виплачених коштів. Іншими словами, клієнт може залишити машину собі, сплативши суму, що залишилася.

Як повідомляє журнал Forbes, до 2025 року понад 16 млн автомобілів у Штатах та країнах Європи будуть доступні за підпискою, при цьому кожен п'ятий із них буде новим. Маючи такий прогноз, робимо висновок, що передплата — це майбутнє світового авторинку. Сьогодні тренд дістався України, тому протестувати послугу і скласти про неї думку може будь-хто.