Податки для українців: яким буде ЄСВ за 4 квартал 2021 року

Не знаєте, як змінилася сума єдиного соціального внеску у грудні 2021 року? Бажаєте отримати достовірну інформацію щодо строків сплати ЄСВ за останній календарний квартал? Ці питання виникають через підвищення мінімальної заробітної плати в Україні, яка зросла до 6500 грн з 1 грудня 2021 року.
Розмір ЄСВ 2022
Нагадаємо, що розмір ЄСВ визначається як відсоткова ставка від бази оподаткування. Для підприємців діє ставка 22% від мінімальної заробітньої платні та регулюється статтею 8 Закону України № 1774–VІІІ від 06.12.2016 р. Виходячи з цього, мінімальний страховий внесок у грудні дорівнюватиме 1430 грн, що на 110 грн більше, ніж у листопаді 2021 р. Після мінімального показника внеску ЄСВ - до 21450 грн.

Скільки платити за 4-й квартал

Період, за який нараховується внесок на загальнодержавне соціальне страхування, – календарний квартал. З урахуванням підвищення мінімалки за останні три місяці поточного року мінімальна сума єдиного внеску становитиме 4070 грн. Оплата ЄСВ із мінімальної заробітної плати гарантує платнику мінімальний розмір пенсії у майбутньому.
Як ми писали раніше, очікується що зі зростанням мінімальної заробітної плати, очікується зростання інфляції, що у свою чергу погіршить ситуацію з курсом валют в Україні.

Коли платити ЄСВ 4-й квартал

Термін сплати внеску за останні три місяці поточного року для ФОП та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, закінчується 19 січня 2022 р.
Зазначимо, що 4070 грн — суму ЄСВ за 4-й квартал — можуть не платити за себе ФОП, які отримують пенсію за старістю чи інвалідністю. Від обов'язкової сплати ЄСВ також звільняються члени фермерських господарств та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, на той період, коли прибуток не був отриманий.

Де платити ЄВС за 4й квартал 2021

Для оплати ЄСВ спочатку потрібно переконатися в коректності реквізитів, які, як заявляє державна фіскальна служба України, були змінені, і поки що не спостерігаються нові. Вони обіцяють надати нові реквізити до 10.01.2022 року на сайті https://cabinet.tax.gov.ua
Нагадаємо також, що для сплати податків можна використовувати додатки "Дія"