Немає чим платити по кредиту? Що робити? Куди іти?
Давайте розберемось у всьому по порядку.

Як погасити кредит якщо немає грошей?

Я думаю більшість стикалась з такою проблематикою, а ті хто брав кредит не один раз, точно знають про такі ситуації. Так як бути? Що робити?

Як говорить старші - треба почекати! Але не в даному випадку, тут потрібно діяти оперативно, так як час працює проти вас. Банк ніколи не забуде про кредит, і від банку нікуди не сховаєшся, якщо вас не знайдуть, то якимось чином вийдуть на ваших рідних і почнуть шантажувати їх, не думаю що комусь може сподобатись така історія.

Які санкції можуть бути від банку?

Високі відсотки, штрафи і пеня - всі ці інструменти можуть бути використані проти вас і борг буде тільки рости, як на дріжджах.

Грошей нема, йди в банк!

Звучить дурно, скажете ви? А насправді ні, іти в банк це перше що потрібно зробити в такій ситуації коли немає грошей щоб оплатити кредит. Якщо ви брали кредит онлайн, то не варто очікувати, що ви зможете вирішити дане питання також онлайн.

Коли краще йти в банк? Краще всього йти в банку іще до моменту протермінування платежу, коли ви вже зрозумієте, що це безповоротно відбудеться, відразу йдіть в банк. Навіщо, запитаєте ви? Все просто, ви приходите в банк і розповідаєте про свою проблему, і просите допомоги. Важливо розуміти, що вони не розчуляться і не запропонують вам забути про кредит) не варто на це розраховувати, це в першу чергу фінансова установа.
Для банка важливо розуміти, що трапились які непередбачувані обставини, які не дають вам можливості дотримуватись своїх кредитних зобов’язань перед банком. Для цього краще взяти якісь документи, які запитаєте ви? Тут все залежить від ситуації, якщо вас звільнили - то краще трудову книгу, а якщо проблеми зі здоров’ям - то довідку від лікаря з діагнозом, а якщо звільнили по причині проблем зі здоров’ям - то краще і довідку і трудову книжку.
Ну а що ж далі? Далі насправді існує два можливих сценарії розвитку подій.

Реструктуризація кредиту

Яке складне слово “реструктуризація” кредита готівкою - що це взагалі таке? Це повний перегляд умов кредитування які були вами підписані. Зміна терміну кредитування, або ж зміна будь-яких інших умов, які можливі з точки зору банку.
Важливо розуміти, що просто жалітись над вами - це не про банки)
Тому вони хочуть повернути свої кошти і по можливості заробити на вас.
Всього існує декілька можливих варіантів реструктуризації кредитів:
 • Кредитні канікули - відтермінування на декілька місяців кредитних виплат, для вирішення проблеми яка виникла в конкретний період часу, але важливо розуміти період не може бути довгим, які конкретно терміни допустимі - вирішує банк;
 • Зниження відсоткової ставки - яка в свою чергу призведе до зниження місячного платежу, але в такому випадку, скоріш за все банк запропонує продовжити період кредитування, щоб не залишитись в мінусі.
 • Погашення тіла кредиту - допоможе вирішити питання зниження місячного платежу, але при цьому ніхто не забуде про відсотки по кредиту, ви їх заплатите, але в цінці періоду кредитування;
 • Збільшення терміну кредитування - самий простий і зрозумілий підхід, збільшення періоду означає однозначне зменшення місячного платежу, але не факт що відсоткової ставки, треба буди досить обережними.
Ви скажете так це ж не вирішення проблеми? Де взяти гроші? Але тут питання за вами, який із варіантів вибрати і який вам підходить найкраще. Якщо реально зараз немає грошей, то в такому випадку вам підходить тільки кредитні канікули, так як при відсутності грошового потоку платити навіть саме тіло кредиту буде нічим.
Насправді всі ці схеми реструктуризації досить сильно допомогають людям не залишитися без своїх квартир чи будинків, які вони купили в кредит 24/7. Давайте розглянемо інший варіант.

Рефінансування кредиту

Що це за звір, запитаєте ви? Яке іще фінансування кредиту? І що за “ре”? Все досить просто, приставка “ре” перед слово означає на повторну або відновлювану дію, в нашому випадку це повторне взяття коштів щоб погасити поточний кредит.
Ой та ні, це вже занадто скажете ви, і досить багато анекдотів на цю тему існує, але давайте трішки почекайте, фінанси не полюбляють спішки.
Отже, рефінансування кредиту - це оформлення іншого займу на карту в іншому банку, або в тому ж банку що і поточний кредит, але з більш вигідними умовами, для погашення поточного кредиту.
Вибір банку в якому буде взяти новий кредит для погашення кредиту з поганою кредитною історією рішення однозначно тільки ваше. Я на особистому досвіді брав в тому ж банку, так як мені менеджер банку допоміг і підказав, як краще буде зробити.

Коли вигідно брати рефінансування?

Рефінансування вигідно тоді, коли банк в якому ви оформляли кредит не йде на поступки ( таке також буває) і не хоче проводити реструктуризацію кредиту.
Рефінансування, як я вже казав раніше вигідне тільки в тому випадку, якщо умови по новому кредиту значно кращі ніж поточні.

Як можуть бути кращі умови:

 • нижчий місячний платіж, за рахунок більш довго терміну кредитування;
 • відсоткова ставка нижче - так таке також буває ( мій випадок)
Це дві основні метрики по яким можна зрозуміти, що кредит буде вигіднішим. Саме головне, рефінансування це не вирішення проблеми! Це всього лише інструмент зміни поточної ситуації.

Як оформити кредит для рефінансування:

 • Дізнайтесь про всім доступні кредитні пропозиції вашого банку, і інших банків також
 • Знайдіть кращі із них
 • Порівняйте із поточними ( воно має суттєво відрізнятися, інакше ніякої вигоди ви не отримаєте)
 • Оформлюйте кредит для рефінансування
 • Закривайте поточний кредит отриманими коштами.
Ось такі рекомендації на сьогодні.