1000 грн для вакцинованих українців: як і коли можна отримати гроші

Новина про те, що громадяни України із зеленим ковід-сертифікатом отримають виплату від держави, поширилася блискавично. Інформацію оприлюднив Президент Володимир Зеленський ще у середині листопада. Все ще не знаєте, як оформити заявку і побоюєтеся проґавити можливість покласти на рахунок обумовлену суму? Пропонуємо докладний гайд про те, як отримати виплату 1000 грн. за вакцинацію.

Нагадаємо також, що Верховна рада України ухвалила бюджет на 2022 рік, в якому йдеться про зміну мінімальної зарплати для українців, читайте в нашій статті
1000 грн для вакцинованих українців: як і коли можна отримати гроші

Старт програми

Пілотний проект «єПідтримка», у рамках якого здійснюються матеріальні виплати, запустили 13 грудня. Нова програма починає повноцінно працювати в День святого Миколая (19 грудня) і буде доступна в додатку Дія рівно 12 місяців.

Кому гарантована 1000 грн?

Претендувати на фінансову підтримку можуть усі повнолітні громадяни України, які отримали два щеплення від коронавірусної хвороби. Крім того, потрібно активувати електронний сертифікат у «Дії». У Міністерстві цифрової трансформації порадили заздалегідь сформувати сертифікат у додатку, адже система у перші дні буде перевантажена через велику кількість запитів.

Як оформити 1000 грн Зеленського: покрокова інструкція

Подати заявку можна за кілька хвилин. Дотримуйтесь такого алгоритму дій:

  • завантажте «Дію», авторизуйтесь у додатку та згенеруйте сертифікати про вакцинацію;
  • подайте заявку на участь у програмі «єПідтримка». Розділ вже доступний на головному екрані, а з 19 грудня він з'явиться у нижньому меню програми (у списку «Послуги»);
  • виберіть із запропонованих системою фінустанов банк, у якому хочете отримати віртуальну картку для прийому платежів;
  • перейдіть в мобільний банкінг та погодьтеся на створення віртуальної картки для зарахування коштів від держави;
  • система автоматично переадресує вас до «Дію», де заявка буде підтверджена.

Звертаємо вашу увагу, що чекати на миттєве зарахування 1000 грн на карту не варто. Після оформлення запиту кошти з'являться на рахунку протягом 1-2 днів.

куди витратити гроші від вакцинації

На що витратити гроші?

Використовувати гроші на власний розсуд не вдасться. Кабінет міністрів суворо визначив галузі, де можна витратити отриману суму. Час на покупки також регламентований. З моменту надходження 1000 грн на карту у вас є 4 місяці, щоб розпорядитись заохоченням. Якщо не вкластися у зазначений термін, суму буде повернено державі. Важливо розуміти, що перед новим роком, завжди зростає курс валют, долара наприклад, і ви в кінцевому еквіваленті, матимете сильно менше грошей, тому не поспішайте витрачати їх перед новим роком . Загалом на ці гроші можна придбати:

  • квитки на внутрішні авіа- та залізничні рейси;
  • книги;
  • абонементи у спортивні зали та фітнес-клуби;
  • квитки на виставки, концерти, у театри, кіно та музеї;
  • ліки (нині здійснюється доопрацювання технічних можливостей для цього рішення).

Тим, хто отримає гроші, не треба турбуватися про те, чи під'єднаний бізнес до програми, — цей процес здійснюється автоматично.

Які підприємства можуть брати участь у програмі?

Представникам бізнесу проходити складну процедуру реєстрації не потрібно. Підприємства, що надають послуги у регламентованих урядом сферах, приєднуються до проекту автоматично. Індивідуальні підприємці та юридичні особи обов'язково повинні бути резидентами України, мати платіжний термінал або точку онлайн-продажів, а також мати код МСС, який підтримується програмою. У переліку МСС-кодів присутні: 7997, 7941, 4511, 4112, 7991, 7929, 7922, 7832, 5942.

Кошти, отримані з віртуальних карток, трансформуються у звичайні гроші та надійдуть на банківський рахунок, як це відбувається при оплаті власними коштами клієнта.

Важливо!

Зараз дуже активізувалися шахраї, які хочуть вкрасти ваші дані, або ваші гроші, тому рекомендуємо прочитати нашу статтю про те, як уберегтися від шахраїв в інтернеті.