Як взяти кредит?

Це дуже важливе питання, яким задаються всі хто вирішив взяти позику в банку чи кредит на карту, адже в даному питанні дуже багато підводних каменів, не знаючи яких можна потрапити в досить не приємну ситуацію. А всі ситуації із грошима не можуть бути приємними, якщо ти винний гроші. Давайте ж розбиратись які є важливі етапи в процесі оформлення кредиту.

Сума кредитування.

Ніби банальне питання, але виходячи від суми кредитування, буде сильно залежати кінцевий перелік варіантів де можна взяти кредит.

Кредит до 50 000 грн.

Для прикладу якщо тобі потрібна невелика сума, до 50 000 грн, то в такому випадку, перед тобою відкривається безліч можливих варіантів.
Для даного випадку, будуть доступні всі варіанти кредитування, які доступні в Україні:
 • споживчі кредити;
 • Кредити готівкою;
 • Кредитні картки;
 • Кредити онлайн;
 • Займ на картку;
 • І т.д.

Кредит більше 100 000 грн

Якщо ж сума кредиту більше 100 000 грн, то в такому сегментів, вже сильно складніше отримати кредит. Для такої категорії кредиту, банк чи інша фінансова організація ставиться набагато серйозніше, і можливостей отримати одобрення такого кредиту вже набагато менше.
Які є варіанти оформити кредит більше 100 000 грн:
 • Кредитні картки
 • Споживчі кредити
 • Кредити готівкою
Для одобрення заявки на такі кредити потрібно вже мати за собою певний багаж фінансових накопичень чи транзакцій за плечима. Крім цього треба мати достатньо гарну кредитну історію, так як ризикувати ніхто такими сума вже не хоче.

Кредит більше 500 000 грн

Якщо ж сума, яку потрібно отримати сильно більше попереднього рубежу, то в такому випадку, варіант отримати кредит на суму більше пів мільйона гривень дуже не просто.
То залишається лише 2 варіанти:
 • Споживчий кредит
 • Кредит готівкою.
Позичальника такого кредиту, будуть розглядати “під мікроскопом” аби точно впевнитись в тому, що банк отримає свої інвестиції назад.

Період кредитування

Другим важливим фактором є період кредитування, адже виходячи із періоду на який ти хочеш оформити кредит, сильно залежатимуть варіанти кредитних компанії і їх послуг.

Короткострокові кредити до 1 місяця

Короткострокові кредити, або ж як їх іще називають мікрозайми, чи займи до зарплати це особливий вид кредитування, який доступний тільки в комбінації сума до 50 000 грн і період не більше 2х місяців Крім цього в дану категорії кредитів потрапляють іще кредитні картки, але кредитна картка це трішки ширший продукт, ніж просто короткострокові кредити, детальніше пройдемось по типам кредитів в іншому матеріалі.

Кредити до 1 року

Такий тип кредитування самий розповсюджений, так як сюди входять більшість споживчих кредитів, рострочки, кредити готівкою і т.д. В даному випадку, перед клієнтом постає безліч варіантів вибору від всіх банків, які в більшості спеціалізуються якраз на таких типах кредитів.
Кредити які підходять для такого терміну:
 • Споживчі кредити;
 • Кредити готівкою;
 • Кредити на картку;
 • Іпотечні кредити.

Кредити більше 1 року.

Кредит більше одного року, відразу розуміється що сума кредитування перевалила за певний поріг, зазвичай це більше 100 000 грн, але все дуже індивідуально, наприклад особисто мені пропонували кредит готівкою в розмірі 700 000 грн на рік))) Дані пропозиції персонально формує банк, і потім пропонує своїм клієнтам. Кредити більше 1 року займають достатньо вагому частину в обороті банківських і фінансових організацій, але такі кредити зазвичай розглядають досить довго, так як банк не хоче ризикувати такими сумами, тому в такому випадку, в тебе можуть запросити навіть виписку по твоїм рахункам за останній 2 рока ( навіть при умові, що ти обслуговуєшся в даному банку, це випадок із реального життя)
Які тут варіанти кредитів можуть бути:
 • Споживчий кредит;
 • Кредит готівкою;
 • Іпотечні кредити.
Як бачимо перелік не сильно великий, але кожний із кредитів відрізняється своїми механіками і власне потребами під які ці кредити видаються. Але важливо пам'ятати, що кредит важливо не лише оформити, а й закрити. Для такої потреби ми написали окрему статтю, як погасити кредит, якщо немає грошей, переходимо читаємо.

Швидкість видачі кредиту

Один із важливих факторів, це швидкість видачі кредиту, так як у випадку якщо гроші потрібні уже завтра, банківський кредит вам не підходить. Давайте детальніше розбиратись які є нюанси.
По швидкості видачі кредитів, їх умовно можна поділити:
 • Миттєві кредити;
 • Швидкі кредити;
 • Довгі;
 • Розстрочка.
Всі ці назви умовні, за виключенням миттєвих кредитів, дана класифікація дуже часто використовується для в рекламних матеріалах МФО або ж як правильно їх іще називають мікрозайми.

Миттєві кредити

Під миттєвими кредитами зазвичай мають на увазі, кредити, які можна отримати за 5-10 хв. Суми таких кредитів зазвичай не високі, а система перевірки налаштована автоматично, і видає рішення по кредиту, без участі людей. Такі кредити зазвичай працюють цілодобово, і мають достатньо високий % комісії, хоча в деяких випадках перші видані кредити видають майже без відсотків. Миттєві кредити зазвичай працюють онлайн, коли не потрібно нікуди йти, а можна зробити все вдома. Хоча один із представників ринку, все ж таким має фізичні відділення, це власне Швидко Гроші. Для оформлення миттєвого кредиту не потрібно телефонувати і кудись йти. Достатньо подати заявку на сайті мікрокредитної організації, і через 5-10 хвилин отримати рішення.

Швидкі кредити

Під швидкими кредитами мається на увазі кредити, які видають за пару днів. Точніше не видають, а видають рішення по кредиту. Чому кредити називають швидкими, бо вони недостатньо швидко видають рішення по видачі кредиту, в обов’язковому порядку потребують фізичної присутності у відділенні банку. Рішення по таким кредитам зазвичай триває від 1 до 5 банківських днів. Подача заявки на видачу кредиту можлива онлайн, але от для отримання грошей на карту треба підписання договору по кредитування у відділенні. Які типи кредитів потрапляють під дане трактування: в більшості це кредит готівкою, або ж споживчий кредит.

Довгі кредити

Під довгими кредитами мається на увазі, довгий процес оформлення, видачі а також прийняття рішення по видачі кредитних коштів. Під такими кредитами зазвичай розумію офлайн оформлення заявки на видачу кредиту, тривалий період прийняття рішення, а також обов'язкова присутність у відділенні банку при отриманні коштів. Під довгими кредитами зазвичай розуміють кредити на великів суми, більше 500 тис грн. Так як ризики фінансової організації, яка видає кредит достатньо високі, то їм потрібно достатньо перевірити клієнта, перед видачею кредитних коштів.

Розстрочка

Насправді даний вид видачі коштів на покупку товарів, не відноситься до класичного розуміння кредиту, але в Україні з’явився гравець, який зміг застосувати правила класичного кредитування для клієнтів, які бажають оформити розстрочку. В даному випадку, мова йде про Monobank, який запропонував клієнтам, оформити будь-яку покупку в інтернеті, або ж офлайн, у випадку розрахування карткою монобанку в розстрочку. Але не будемо про монобанк, дана операція по суті є видачає кредиту, під доволі високий %, і терміном не більше 2 років і сумою не більше 100 тис грн.

Який же кредит вибрати?

Ми вже детально розібрали основні види кредитів, чим вони відрізняються, і які є нюанси по ним. Але ж питання все ж таки залишається відкритим, який же кредит вибрати? Однозначної відповіді тут бути не може, адже все залежить від конкретної ситуації. Але основні моменти давайте розберемо: Якщо вам потрібний кредит без відмови вже сьогодні і не на велику суму: то вам підійде лише мікрозайм, або гроші на карту онлайн, в деяких випадках вам може підійти розстрочка від монобанк, але при умові, що у вас є карта моно, і при цьому ви плануєте витратити всю суму одним платежом через карту. Якщо вам потрібний кредит на достатньо велику суму - то тут вам підійде споживчий кредит, або ж кредит готівкою, різниця між ними лише в тому, що споживчий кредит надається на покупку якоїсь конкретної одиниці товару чи послуги, в той час як кредит готівкою можна витрати як душа забажає. Якщо вам потрібна покупка нерухомості, то в такому випадку варіантів не багато: це лише споживчий кредит та іпотечний кредит.