Запровадження в Україні воєнного стану ще не означає, що необхідність в обов’язковому страхуванні цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) зникла. Попри непросту ситуацію, страхові компанії продовжують працювати та виплачують відшкодування в разі настання ДТП. Зі свого боку, водій має подбати про своєчасну актуалізацію поліса. Договори обов’язкового страхування укладаються у звичайному порядку — в офісі страхової компанії або онлайн.

Нюанси оформлення автоцивілки під час війни

Чому необхідно страхувати транспортний засіб

Воєнні дії та складна ситуація в країні дають власникам автівок та інших видів транспорту привід сумніватись у належній роботі страхової системи та своєчасних виплатах відшкодування. Крім того, деякі громадяни ігнорують обов’язковість страхування цивільної відповідальності, покладаючи надії на зайнятість поліції військовими справами та послаблення перевірок.

Проте відповідальність за відсутність полісу ОСЦПВ не скасована: штраф становить від 425 до 850 грн. Також варто пам’ятати, що метою автоцивілки є гарантування потерпілим у ДТП компенсації за спричинену шкоду. Тобто збитки частково чи повністю покриваються коштом страхових виплат. Якщо водій не застрахував свою відповідальність, компенсувати шкоду доведеться з власної кишені. При цьому дуже часто йдеться про чималі суми, інколи навіть приходиться брати кредит, аби покрити збитки нанесені при ДТП. Відсутність полісу у винуватця аварії може призвести до тривалого конфлікту між сторонами та до довгого судового процесу.

Чи є страховим випадком шкода, спричинена внаслідок бойових дій

Оформлення заявки на страхову виплату під час дії воєнного стану

Багатьох водіїв нині турбує питання, як оформити автоцивілку під час війни. З цього приводу слід зазначити, що в законодавстві жодних змін в оформленні автоцивілки не відбулося. Як і раніше, послуги страхування автоцивільної відповідальності в Україні мають право надавати ліцензовані компанії — члени Моторно-транспортного бюро України.

Найпростіший спосіб страхування — онлайн (на сайті, в мобільному застосунку страхової компанії або через електронні платіжні сервіси). Операція займає не більше 5–10 хвилин. Алгоритм дій є приблизно таким:

  1. Вкажіть номер, технічні характеристики транспортного засобу, адресу реєстрації власника.
  2. Оберіть компанію-страховика (у разі використання платіжного сервісу) та програму страхування.
  3. Заповніть поля з контактною інформацією та даними документів, вкажіть реквізити банківської картки.
  4. Підтвердьте платіж.

Після оплати страховий поліс надійде на ваш e-mail. За бажанням ви можете його видрукувати, проте варіант у PDF на мобільному екрані також має повну юридичну силу.

Якщо ви стали учасником ДТП і шкода була спричинена вашим транспортним засобом, варто подати заяву до страхової компанії протягом 3 днів. Розмір компенсації матеріальних збитків становить 130 000 грн, шкоди здоров’ю людини — 260 000 грн на одного потерпілого (максимум — 650 000 грн).

Чи є страховим випадком шкода, спричинена внаслідок бойових дій

Одне з найактуальніших питань, що цікавить власників автотранспорту — чи покриє страховка обстріляне авто під час війни. Збитки, завдані через воєнні дії, не належать до сфери відповідальності обов’язкового страхування (як, до речі, й КАСКО, страхування від механічних та електричних несправностей). Отже, якщо шкода завдана не внаслідок бомбардування, наїзду танка, обстрілу тощо, вона буде відшкодована у звичайному порядку. Втім, у разі пошкодження чи знищення транспортного засобу через бойові дії цей факт все одно варто зафіксувати, аби мати можливість отримати компенсацію від держави. Тому якщо ви стоїте перед вибором чи купляти авто аби зберегти кошти, у нас для вас є чудова пропозиція, це авто за підпискою, про дану послугу ми нещодавно розповідали в одному із матеріалів