З нетерпінням чекаєте на збільшення «мінімалки» та прожиткового мінімуму? Чи, навпаки, побоюєтесь негативного впливу податкових змін у бюджеті, бо це спровокує піднесення податків для бізнесу? Такі переживання не є безпідставними: з 1 грудня мінімальна зарплата в країні зросла на 500 грн, а разом з нею і величина мінімального обов'язкового відрахування на загальнодержавне соціальне страхування для підприємців.

Якою буде мінімальна зарплата в Україні 2022

У середині вересня 2021 року Кабмін затвердив проект держбюджету на 2022 рік. Згідно з документом, заплановано збільшення прожиткового мінімуму, мінімального розміру пенсії за віком та мінімальної заробітної плати. Пройде воно за кілька етапів.
Також важливо пам'ятати, що збільшення заробітної плати може спровокувати зростання комунальних тарифів, про що раніше повідомляли тарифи на воду у 2022 році.
Друге підвищення «мінімалки» у 2021 році вже реалізували: у грудні розмір зарплати становив 6,5 тисячі гривень. Наступний етап заплановано на жовтень 2022 року, у рамках якого обсяг мінімальної зарплати підніме до 6,7 тис. грн. У січні 2022 року жодних змін не відбудеться і всі виплати залишаться на рівні грудня.
Разом із мінімальною зарплатою 1 грудня 2021 року вже збільшились:
  • мінімальна величина пенсії за старістю — виплати становили 1934 грн;
  • максимальний розмір соціальних виплат за безробіттям — не більше 4 прожиткових мінімумів, що відповідає 9924 грн;
  • прожитковий мінімум для працездатних осіб – 2481 грн.
Зміни спричинять зростання виплат у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.
Також важливо розуміти, що зростання мінімальної зарплати не має спровокувати зростання курсу валют.

Як зміниться ЄСВ для ФОП

Відомо, що мінімальний єдиний соціальний внесок тісно пов'язаний з розміром мінімальної заробітної плати. Збільшення останньої неминуче призводить до зростання ЄСВ для самозайнятих осіб та членів фермерського господарства, адже він становить 22% від мінімалки. Тож з 1 грудня величина страхового внеску зросла до 1439 грн. Відповідно, змінилася і максимальна сума страхового внеску — до 21450 грн. Таким чином, максимальна величина бази нарахувань ЄСВ склала 97 500 грн — 15 розмірів мінімальної зарплати.
За останній IV квартал 2021 року ФОП потрібно буде сплатити ЄСВ до 19 січня 2022 року. З урахуванням підвищення квартальна сума становитиме 4070 грн. Зміни необхідно відобразити і у податковій декларації.
Раніше ми писали про те, як отримати Ковідну тисячу.