Курс валют

Готівковий курс

Валюта
Курс НБУ
Середній курс
Покупка / Продаж
Долар
29,255
31,6 / 32,7
Євро
30,767
33,25 / 34,55
Рубль
0,543

Курс валют в банках

Валюта
Покупка
Продаж
Дата оновлення
Монобанк
31,6
32,7
25.06.2022
Валюта
Покупка
Продаж
Дата оновлення
Монобанк
33,25
34,55
25.06.2022
Валюта
Покупка
Продаж
Дата оновлення
Регулювання місцевих і глобальних ринків, укладання угод, формування деяких секторів економіки неможливе без валютних курсів. Словосполучення «курс валют» знайоме багатьом. Проте механізм формування курсу, його види та фактори, що впливають на здешевлення чи подорожчання грошових коштів, мало кому відомі.

Що таке курси валют

Слово «валюта» походить від італійського valuta, що означає «монета, вартість». Сьогодні цей термін використовується лише стосовно законних засобів платежу, що існують у формі банківських чи готівкових грошей.

Валютний курс — вартість грошової одиниці однієї держави, виражена у валюті іншої. Ця вартість визначається в процесі торгів на валютній біржі. Хтось купує гривні, а хтось їх продає. У результаті встановлюється ринковий курс. Офіційний курс формується з урахуванням ринкового. Його й оголошує НБУ. Найчастіше ціна встановлюється на добу чи місяць. Офіційний курс необхідний для розрахунків митних платежів і світової економіки за паритетом купівельної спроможності.

Однак це не означає, що ви зможете прийти до Національного банку України з метою придбати або продати іноземну валюту за офіційним курсом. Для обслуговування громадян існують комерційні банки та компанії, де можна здійснити обмін валют.

Графіки місячних коливань, конвертер, курс банків і середній курс гривні, долара, євро, злотого, російського та білоруського рубля можна знайти на нашому сайті. Експерти «Укркредит» завжди стежать за коливаннями курсів валют і надають точну інформацію згідно з даними НБУ. У мешканців Дніпра, Києва, Одеси, Львова та інших міст країни завжди є можливість швидко дізнатися про актуальне співвідношення фіатних валют і зробити необхідні розрахунки.

Механізм формування курсів валют

  • Курс формується в тісній зв'язці з конвертованістю грошей, тобто з їхньою здатністю вільно обмінюватися на інші валюти. Така властивість необхідна для здійснення торгових операцій та безперешкодного руху капіталу між державами. Абсолютну свободу конвертованості можуть дозволити собі країни з розвиненою економікою та кредитним ринком. До валют, що функціонують у режимі повної конвертованості, належать долар США, єна, фунт стерлінгів і євро.
  • З іншого боку, на формування валютного курсу впливають стан економіки, інфляція, рівень безробіття, валовий внутрішній продукт та інші показники. Держава з розвиненою економікою здатна зацікавити закордонних інвесторів, що демонструють попит на національну валюту. Це провокує зростання курсу на ринку.
  • Зниження курсу може спричинити переміщення капіталу. Це відбувається в тому випадку, коли всередині країни формується підвищений попит на іноземні гроші. Так закордонна валюта підіймається в ціні в порівнянні з національною.
  • Також стосовно валютного курсу діє принцип попиту — чим більше учасників ринку хочуть придбати гроші, тим вища їхня вартість.
Вказати абсолютно всі фактори, що формують курс валют на сьогодні, досить важко. Показник залежить від репутації країни загалом, її відносин із сусідами, політичної ситуації, рівня економіки, привабливості для інвесторів тощо.

Як спрогнозувати курс валюти на сьогодні

Потрібно аналізувати всі фактори комплексно. Насамперед варто звернути увагу на відтік приватного капіталу та надходження від донорів (Світовий банк, МВФ, ЄС). Крім того, курси валют на сьогодні залежать від того, на якому рівні уряд підтримує відносини з міжнародними донорами, що відбувається на зовнішніх товарних ринках і чи має держава можливість брати нові позики.