В Украіні відмінили штрафи за протерміновані кредити

В Україні скасували штрафи за прострочені кредити, що потрібно знати про новий закон.

Раніше в разі якщо оплата за кредитом була пізніше зазначеного терміну, нараховувалась пеня / штраф за несвоєчасне погашення кредиту, згідно з новим законом таки заходів більше не буде, але це не все, цей закон вплине не тільки на онлайн кредити, але і на довгострокові іпотечні кредити .

Також повністю скасували інфляційну складових тіла кредиту, за час виплати, тобто, в разі інфляції не буде проводиться перерахунок по кредиту, а це дуже важливо в разі якщо ви взяли іпотеку, але за її час різко змінився курс гривні, і вам нараховувати додаткові виплати , так ось тепер такого не буде.

Крім цього, раніше колектори могли продати колекторським агентствам, і ті вже займалися витяганням грошей з вам, тепер же, новий закон повністю забороняє це робити без особистої згоди боржник, тобто, поки ви не дозволите особисто передати колекторам ваші борги ніхто не зможе це зробити , а якщо це було зроблено без вашої згоди, ви сміливо можете звертатися до суду.


Але тут є одне але, і воно дуже істотне.

Дані правила стосуватимуться тільки внутрішньо переміщених осіб, тобто жителів окупованих територій, які були змушені покинути свої будинки. Хоча і здається що це дуже вузьке коло людей, але все ж таких людей в Україні за офіційною статистикою більше 2 млн жителів, і думаю для них це буде дуже виправдано. Так само важливо розуміти, що дані правила стосуватимуться тільки кредитів які були взяті ними до лютого 2014 року.

В Украіні відмінили штрафи за протерміновані кредити